Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par darbu ar sertificētajiem kases aparātiem

Izlikšanas datums: Aug 22, 2017 2:37:34 PM

1. Veicu atmaksu, bet Z atskaitē atgrieztais darījums pieskaitīts realizācijai un PVN summai. Ko darīt, varbūt kases aparāts nepareizi saprogrammēts?

Ja jūsu CHD kases aparātam ir sertificētā un VID apstiprinātā programmatūra, tad tam tā ir jābūt. MK 95.noteikumu 22.13. punktā teikts, ka atgrieztie darījumi summējas pie GT kopsummas. Tāpēc atgrieztie darījumi tiek pieskaitīti realizācijai un PVN summai (kā parādīts bildē atskaites paraugā). Katra atgrieztā darījuma gadījumā jums nāksies sastādīt grāmatvedības izziņu un PVN manuāli aprēķināt no neto realizācijas summas. Vērsieties pie sava grāmatveža vai VID, lai precizētu, kā jums jārīkojas.

2. Kā izdrukāt čeka kopiju?

MK 95.noteikumi par kases aparātu tehniskajām prasībām neparedz čeku kopiju drukāšanu, tāpēc sertificētajā programmatūrā šāda iespēja vispār nav, respektīvi, čeku kopijas drukāt nevar.

3. Vai jāglabā inicializācijas čeki, kas izdrukājas ieslēdzot kases aparātu?

Nē, tie nav jāglabā.

4. Pēc jaunās programmas ielikšanas, drukā ļoti garas Z atskaites, vai nevar saīsināt?

Atvainojiet, bet saīsināt Z atskaiti nevar, tā ir tieši tāda, kā paredz MK noteikumi. Programmatūra ir pārbaudīta atbilstības institūcijā, sertificēta un apstiprināta VID. 

5. Kā es varu apskatīties pa dienu ietirgoto?

X režīmā ir pieejamas dažādas atskaites (garā un īsā dienas realizācijas atskaite, periodiskās, nodaļu, PLU u.c.), ko droši varat drukāt informācijai. Varat arī izslēgt kases aparātu, izņemt ārējo SD karti, kurā glabājas elektroniskā kontrollente, ielikt SD karti datorā un apskatīties kases aparāta kontrollenti. Pēc tam ielieciet SD karti atpakaļ kases aparātā, slēdziet iekšā kases aparātu un turpiniet strādāt. 

6. Ja tagad ir elektroniskā kontrollente, Z atskaite vairs nav jādrukā?

Tāpat kā līdz šim ir jādrukā Z atskaite un jāveic ieraksts kases žurnālā.