Seminārs par mākoņpakalpojumiem un datu drošību

Izlikšanas datums: May 23, 2016 8:18:23 AM

Reģionālās kampaņas “Uzņēmējdarbība Latvijas reģionos — izaugsme un konkurētspēja” ietvaros šī gada aprīlī notika pieci semināri Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā, Ventspilī un Liepājā. Pasākumus organizēja Latvijas Darba devēju konfederācija, Microsoft Latvia, IT vairumtirdzniecības uzņēmumi ALSO un TVG, Datorprogrammu autortiesību apvienība un Microsoft reģionālie partneri. Kopumā visos semināros piedalījās 104 dalībnieki no biznesa un publiskā sektora. Semināra ietvaros reģiona uzņēmumi dalījās pieredzē jaunāko tehnoloģiju izmantošanā, bet nozares eksperti sniedza ieteikumus un demonstrācijas, kā ar IT palīdzību uzlabot uzņēmuma un darbinieku efektivitāti un veiksmīgi konkurēt tirgū. Semināra dalībnieki guva praktiskas rekomendācijas pakalpojumu paplašināšanai, darba efektivitātes paaugstināšanai un tehnoloģiju inovāciju ieviešanai organizācijās, izmantojot dažādus tehnoloģiju rīkus, tostarp mākoņtehnoloģijas.

Valmierā semināru organizējām mēs - SIA Norel IT - sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju, Microsoft un Also. Pasākuma programmā bija būtiskas tēmas uzņēmuma datu drošībai. Microsoft un Also pārstāvji stāstīja par virtuālajiem serveriem un mākoņpakalpojumu iespējām, kas nodrošina datu drošu glabāšanu un ērtu pieejamību no jebkuras vietas. Tas ir īpaši būtiski uzņēmumiem, kuru darbinieki atrodas kustībā, vai strādā no dažādām vietām pie kopīga projekta. Datorprogrammu autortiesību apvienības pārstāve atraktīvi pastāstīja par riskiem, kas saistīti ar nelegālu programmu izmantošanu un paroļu veidošanu un glabāšanu. Valmieras pilsētas pašvaldības IT nodaļas pārstāvji dalījās savā pieredzē virtualizācijas ieviešanā. Latvijas Darba devēju konfederācija iepazīstināja ar iespējām, kas uzņēmējiem paveras, kļūstot par LDDK biedriem. Savukārt Norel IT pārstāvji stāstīja par pašreizējo situāciju Latvijas uzņēmumu IT risinājumu lietošanas jomā un iepazīstināja ar IT auditu, - ko nozīmē IT audits un cik tas ir nozīmīgs IT tehnoloģiju sakārtošanā, uzņēmuma attīstībā un izmaksu samazināšanā, un drošības risku novēršanā.

Pasākuma apmeklētāji vieni no pirmajiem varēja novērtēt elegantās un skanīgās Valmieras koncertzāles telpas. Pateicamies sadarbības partneriem un dalībniekiem par saturīgo pasākumu!

Semināra prezentācijas pieejamas šeit.